22 750 62 05 lub 505 029 799
biuro@rachunkowe-piaseczno.pl

Wzmożone kontrole fiskusa – nawet przed założeniem spółki

12
sie

Urzędy skarbowe szukają wyłudzających VAT, dlatego od kilku miesięcy bardzo intensywnie sprawdzają spółki rejestrujące działalność.

Kontrola odbywa się jeszcze przed założeniem firmy, znacznie wydłużając procedurę rejestracji nowych przedsiębiorstw. Od kilku miesięcy w urzędach skarbowych trudno jest uzyskać NIP. Urzędy skarbowe postanowiły wstrzymywać wydawanie numerów NIP dla nowych spółek do momentu, gdy członkowie ich zarządów nie zostaną dokładnie sprawdzeni i przesłuchani.

Urzędnicy bardzo wnikliwie przepytują członków zarządu młodych spółek, chcą między innymi wiedzieć gdzie będą odbywały się posiedzenia zarządu, sprawiają również problemy przy załatwianiu formalności w sprawie VAT – odwiedzają i kontrolują przyszłą siedzibę spółki.

Jak podaje gazeta Rzeczpospolita, nie są to wytyczne Ministerstwa Finansów, a zwykłe postępowania urzędów. Eksperci podkreślają, że te działania są wymierzone w wyłudzających VAT, ponieważ w zeszłym roku państwo straciło na tym procederze 840 mln zł. Cel jest więc szczytny, jednak naprzykrzanie się młodym przedsiębiorcom może ich skutecznie zniechęcać do zakładania działalności.

 

źródło: Rzeczpospolita, podatki.onet.pl

Poradnik Przedsiębiorcy

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszego Poradnika Przedsiębiorcy. Poradnik został przygotowany w sposób profesjonalny i wyjaśniający podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności.

Dowiedz się więcej

Nasze biuro:

 

System do wystawiania faktur i zarządzania dokumentacją księgową

W trosce o naszych klientów stworzyliśmy specjalny system zarządzania fakturami. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, gdyż posiada intuicyjny interfejs. Pozwala uporządkować i ujednolicić faktury według jednego schematu.
Każdy nasz klient otrzymuje dostęp do systemu gratis.

ul. Kilińskiego 20
05-500 Piaseczno
e-mail: biuro@rachunkowe-piaseczno.pl
telefon: 22 750 62 05 lub 505 029 799

Godziny pracy biura:
8 – 17 – od poniedziałku do piątku

Współpraca

213