22 750 62 05 lub 505 029 799
biuro@rachunkowe-piaseczno.pl

Ułatwienia w zakładaniu spółek – firma za złotówkę

21
lip

Szykuje się prawdziwa rewolucja w zakładaniu spółek. Dziś, aby założyć najpopularniejszą w Polsce spółkę: z ograniczoną odpowiedzialnością – trzeba mieć 5 tys. zł. Projekt Ministerstwa Sprawiedliwości, który trafił właśnie do konsultacji społecznych, ma zlikwidować bariery finansowe – kapitał ma wynosić 1 zł.

Ponadto będą nowe spółki, tzw. bezkapitałowe, w których wspólnicy sami będą decydować o wielkości kapitału i udziałach. Jednak na członkach ich zarządu spoczywać będzie większa odpowiedzialność – w razie nierzetelności zostaną pociągnięci do odpowiedzialności odszkodowawczej przed sądem, również z majątku osobistego.

Łatwiej będzie także zarejestrować firmę. Przez internet będzie można założyć już nie tylko spółkę z o.o., ale też jawną i komandytową. A koszty takiej operacji spadną z 500 do 250 zł przy pierwszej spółce i do 200 zł przy kolejnych.

Zmiany mają usprawnić zakładanie spółek oraz ułatwić restrukturyzację firm wychodzących z kryzysu. Nowe zasady zostaną wprowadzone od 1 stycznia 2015 roku.

Treść projektu nowelizacji ustawy znajduje się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: http://ms.gov.pl/pl/informacje/news,5174,projekt-nowelizacji-ustawy–kodeks-spolek.html

Poradnik Przedsiębiorcy

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszego Poradnika Przedsiębiorcy. Poradnik został przygotowany w sposób profesjonalny i wyjaśniający podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności.

Dowiedz się więcej

Nasze biuro:

 

System do wystawiania faktur i zarządzania dokumentacją księgową

W trosce o naszych klientów stworzyliśmy specjalny system zarządzania fakturami. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, gdyż posiada intuicyjny interfejs. Pozwala uporządkować i ujednolicić faktury według jednego schematu.
Każdy nasz klient otrzymuje dostęp do systemu gratis.

ul. Kilińskiego 20
05-500 Piaseczno
e-mail: biuro@rachunkowe-piaseczno.pl
telefon: 22 750 62 05 lub 505 029 799

Godziny pracy biura:
8 – 17 – od poniedziałku do piątku

Współpraca

213