22 750 62 05 lub 505 029 799
biuro@rachunkowe-piaseczno.pl

Podstawy opodatkowania

Zmieniona będzie definicja podstawy opodatkowania. Od tej pory będzie ona bezpośrednią implementacją interpretacji zawartej w dyrektywie unijnej VAT. Podstawa opodatkowania to wszystko, co stanowić będzie zapłatę. Zostanie ona powiększana przykładowo o koszt dodatkowy (prowizja, koszta opakowania, koszt transportu, koszt ubezpieczenia) pobierany przez dostawców od nabywców.

Natomiast w odniesieniu do dostaw o charakterze nieodpłatnym podstawa opodatkowania dotyczyć będzie ceny nabywania towarów albo towarów podobnych, zaś kiedy nie istnieje cena nabycia – koszt wytwarzania, określony w chwili dostawy powyższych towarów. Taka konkretyzacja podstawy opodatkowania powodować w praktyce wiele problemów.

Nie będzie istnieć też specyficzna definicja podstawy opodatkowania w kontekście usług komisowych, co może inicjować wielkie wątpliwości odnośnie rozliczenia tego typu transakcji po dniu 1 stycznia 2014 roku.

Poradnik Przedsiębiorcy

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszego Poradnika Przedsiębiorcy. Poradnik został przygotowany w sposób profesjonalny i wyjaśniający podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności.

Dowiedz się więcej

Nasze biuro:

 

System do wystawiania faktur i zarządzania dokumentacją księgową

W trosce o naszych klientów stworzyliśmy specjalny system zarządzania fakturami. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, gdyż posiada intuicyjny interfejs. Pozwala uporządkować i ujednolicić faktury według jednego schematu.
Każdy nasz klient otrzymuje dostęp do systemu gratis.

ul. Kilińskiego 20
05-500 Piaseczno
e-mail: biuro@rachunkowe-piaseczno.pl
telefon: 22 750 62 05 lub 505 029 799

Godziny pracy biura:
8 – 17 – od poniedziałku do piątku

Współpraca

213