22 750 62 05 lub 505 029 799
biuro@rachunkowe-piaseczno.pl

Obowiązki podatkowe w VAT

Przemiany w obszarze momentu powstania obowiązków podatkowych będą zmianami najbardziej radykalnymi w powyższym zakresie w przeciągu ostatnich dwóch dekad. Moment powstawania obowiązków podatkowych przestanie być zależnym od momentu wystawienia faktur. Zazwyczaj, powstawał on w momencie dostawy towarów albo świadczenia usługi. Dodatkowo, większość aktualnie obowiązujących przepisów prawnych dotyczących przede wszystkim momentu zaistnienia obowiązku podatkowego będzie uchylona oraz zastąpiona nowymi postanowieniami.

Dotyczyć to będzie przykładowo:

  • Dostaw energii elektrycznej;
  • Dostaw wody oraz odbioru ścieków;
  • Usług takich, jak usługi budowlane, telekomunikacyjne, leasingowe.

Z kolei nie będzie szczególnego momentu zaistnienia obowiązku podatkowego, który przewidziany jest wprost dla usług transportowych oraz licencji, jak to zachodzi obecnie.

Poradnik Przedsiębiorcy

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszego Poradnika Przedsiębiorcy. Poradnik został przygotowany w sposób profesjonalny i wyjaśniający podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności.

Dowiedz się więcej

Nasze biuro:

 

System do wystawiania faktur i zarządzania dokumentacją księgową

W trosce o naszych klientów stworzyliśmy specjalny system zarządzania fakturami. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, gdyż posiada intuicyjny interfejs. Pozwala uporządkować i ujednolicić faktury według jednego schematu.
Każdy nasz klient otrzymuje dostęp do systemu gratis.

ul. Kilińskiego 20
05-500 Piaseczno
e-mail: biuro@rachunkowe-piaseczno.pl
telefon: 22 750 62 05 lub 505 029 799

Godziny pracy biura:
8 – 17 – od poniedziałku do piątku

Współpraca

213