22 750 62 05 lub 505 029 799
biuro@rachunkowe-piaseczno.pl

Nabywanie przedsiębiorstwa

Przy nabywaniu przedsiębiorstwa można je dalej prowadzić pod dotychczasową nazwą. Z wyłączeniem, kiedy czegoś innego nie zastrzeżono w umowie.

Nabywca podmiotu gospodarczego powinien jednak umieszczać pewien dodatek, który wskazuje firmę albo nazwisko dotyczące nabywcy, chyba iż strony transakcji postanowiły coś innego.

Podobnie w momencie wystąpienia ze spółki wspólnika jest możliwe zachowywanie tej samej firmy, lecz za pisemną zgodą jednostki występującej. Natomiast w momencie śmierci – pisemna zgoda łącznie udzielana jest przez małżonka oraz dzieci osoby zmarłej. Zgoda ta wymagana również jest podczas kontynuowania działalności przez następców prawnych.

Poradnik Przedsiębiorcy

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszego Poradnika Przedsiębiorcy. Poradnik został przygotowany w sposób profesjonalny i wyjaśniający podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności.

Dowiedz się więcej

Nasze biuro:

 

System do wystawiania faktur i zarządzania dokumentacją księgową

W trosce o naszych klientów stworzyliśmy specjalny system zarządzania fakturami. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, gdyż posiada intuicyjny interfejs. Pozwala uporządkować i ujednolicić faktury według jednego schematu.
Każdy nasz klient otrzymuje dostęp do systemu gratis.

ul. Kilińskiego 20
05-500 Piaseczno
e-mail: biuro@rachunkowe-piaseczno.pl
telefon: 22 750 62 05 lub 505 029 799

Godziny pracy biura:
8 – 17 – od poniedziałku do piątku

Współpraca

213