22 750 62 05 lub 505 029 799
biuro@rachunkowe-piaseczno.pl

Podatek od środków transportu

Przedsiębiorca, który prowadzi działalność o charakterze transportowym, a ponadto wszyscy pozostali, którzy dysponują samochodami ciężarowymi powinni liczyć się także z koniecznością za­płacenia podatku od posiadanych środków transportowych. Wysokość powyższego podatku ustala­na jest przez organ gminy. Może być również zróżnicowana, co jest uzależnione od rodzaju posiadanego pojazdu.

Podatkowi od środków transportu podlegają:

  • Pojazdy ciężarowe posiadające dopuszczalną masę całkowitą od 3, 5 tony;
  • Ciągniki siodłowe oraz balastowe, które są przystosowane do działania razem z naczepą, bądź przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów od 3, 5 tony;
  • Przyczepa i naczepa, które razem z pojazdem silnikowym posiadają DMC od siedmiu ton, z wyłączeniem powiązanych jedynie z działalnością rolniczą, która jest prowadzona przez podatników podatku rolnego;
  • Autobusy i autokary.

Poradnik Przedsiębiorcy

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszego Poradnika Przedsiębiorcy. Poradnik został przygotowany w sposób profesjonalny i wyjaśniający podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności.

Dowiedz się więcej

Nasze biuro:

 

System do wystawiania faktur i zarządzania dokumentacją księgową

W trosce o naszych klientów stworzyliśmy specjalny system zarządzania fakturami. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, gdyż posiada intuicyjny interfejs. Pozwala uporządkować i ujednolicić faktury według jednego schematu.
Każdy nasz klient otrzymuje dostęp do systemu gratis.

ul. Kilińskiego 20
05-500 Piaseczno
e-mail: biuro@rachunkowe-piaseczno.pl
telefon: 22 750 62 05 lub 505 029 799

Godziny pracy biura:
8 – 17 – od poniedziałku do piątku

Współpraca

213