22 750 62 05 lub 505 029 799
biuro@rachunkowe-piaseczno.pl

Podatek od nieruchomości

Przedsiębiorca, który jest wła­ścicielem nieruchomości (grun­ty, budynki, budowle, lokale) wykorzystywanych w celach działalności gospodarczej płaci również po­datek od nieruchomości zgodnie ze znacznie wyższymi aniżeli zwykli obywatele stawkami podatkowymi. Podatek powyższa osoba wpłaca natomiast nie do Urzędów Skarbo­wych, ale do kasy gminnej (kasy miej­skiej).

Stawka jest różna w poszczególnych gminach (to gmina decyduje o ich wysokości).Jeszcze innym podatkiem o charakterze lokalnym jest tak zwana opłata targowa, która musi być płacona przez osoby handlujące na bazarach i tar­gowiskach (ta danina pobierana jest na miejscu przez inkasenta). Jej stawki również ustalane są przez organy gminy.

Poradnik Przedsiębiorcy

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszego Poradnika Przedsiębiorcy. Poradnik został przygotowany w sposób profesjonalny i wyjaśniający podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności.

Dowiedz się więcej

Nasze biuro:

 

System do wystawiania faktur i zarządzania dokumentacją księgową

W trosce o naszych klientów stworzyliśmy specjalny system zarządzania fakturami. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, gdyż posiada intuicyjny interfejs. Pozwala uporządkować i ujednolicić faktury według jednego schematu.
Każdy nasz klient otrzymuje dostęp do systemu gratis.

ul. Kilińskiego 20
05-500 Piaseczno
e-mail: biuro@rachunkowe-piaseczno.pl
telefon: 22 750 62 05 lub 505 029 799

Godziny pracy biura:
8 – 17 – od poniedziałku do piątku

Współpraca

213