22 750 62 05 lub 505 029 799
biuro@rachunkowe-piaseczno.pl

Karta podatkowa

Podatnicy, którzy prowadzą działalność opodatkowaną w postaci karty podatkowej są zwolnieni z obowiązku prowadzenia odpowiednich ksiąg rachunkowych, składania zeznań podatkowych do organów skarbowych oraz do wpłacania zaliczki na podatek. Podatnicy tacy są zobowiązani jednak wydawać na żądanie klientów rachunki oraz faktury, o jakich mowa w przepisach szczegółowych, a stwierdzające sprzedaż lub wykonanie konkretnej usługi, a także są obowiązani do przechowywania tych rachunków oraz faktur w okresie pięciu lat podatkowych, zaczynając od końca roku, w jakim wystawiono dany rachunek albo fakturę. Są również zobowiązani do prowadzenia książki ewidencji zatrudnienia.

Nie zawsze podatnicy są zdolni do samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych. By było to dobrze przeprowadzone warto zaangażować w to odpowiednie biuro rachunkowe lub biuro księgowe.

Poradnik Przedsiębiorcy

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszego Poradnika Przedsiębiorcy. Poradnik został przygotowany w sposób profesjonalny i wyjaśniający podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności.

Dowiedz się więcej

Nasze biuro:

 

System do wystawiania faktur i zarządzania dokumentacją księgową

W trosce o naszych klientów stworzyliśmy specjalny system zarządzania fakturami. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, gdyż posiada intuicyjny interfejs. Pozwala uporządkować i ujednolicić faktury według jednego schematu.
Każdy nasz klient otrzymuje dostęp do systemu gratis.

ul. Kilińskiego 20
05-500 Piaseczno
e-mail: biuro@rachunkowe-piaseczno.pl
telefon: 22 750 62 05 lub 505 029 799

Godziny pracy biura:
8 – 17 – od poniedziałku do piątku

Współpraca

213