22 750 62 05 lub 505 029 799
biuro@rachunkowe-piaseczno.pl

PIT również dla graczy internetowych

22
sie

Czy osoby obracające wirtualną walutą, uzyskujące zyski w grach sieciowych oraz dokonujące wirtualnego handlu są traktowani jako podatnicy przez fiskusa? Często gracze nie zdają sobie sprawy z tego, że muszą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym z zysków z gry online, czy obrotu tzw. bitcoinem. Tylko nieliczni rzeczywiście dopełniają takiego zobowiązania.

Inna kwestia, że internauci czują się w sieci internetowej bardzo swobodnie i jednocześnie anonimowo. Wiele osób prowadzi sprzedaż ciągłą w sklepach internetowych lub w serwisach aukcyjnych, co nosi cechy działalności gospodarczej, ale nie rejestruje jej w odpowiednich urzędach i nie rozlicza się z uzyskiwanych za jej pośrednictwem dochodów z fiskusem. Takie działanie prędzej czy później zostanie wykryte, a nieuczciwy przedsiębiorca będzie musiał odprowadzić zaległy podatek, wraz z naliczonymi, wysokimi odsetkami.

Podatek dochodowy od osób fizycznych powinni opłacać także gracze popularnych gier sieciowych. Jeśli tylko wymienią uzyskane w grze przedmioty na realne pieniądze, uzyskują w świetle prawa podatkowego zysk, podlegający opodatkowaniu podatkiem PIT.

Najnowsze interpretacje prawa podatkowego przez Ministerstwo Finansów jasno wskazują na to, że takie zyski też trzeba rozliczyć w ramach rocznej deklaracji podatkowej.

 

źródło: biznes-firma.pl

Poradnik Przedsiębiorcy

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszego Poradnika Przedsiębiorcy. Poradnik został przygotowany w sposób profesjonalny i wyjaśniający podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności.

Dowiedz się więcej

Nasze biuro:

 

System do wystawiania faktur i zarządzania dokumentacją księgową

W trosce o naszych klientów stworzyliśmy specjalny system zarządzania fakturami. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, gdyż posiada intuicyjny interfejs. Pozwala uporządkować i ujednolicić faktury według jednego schematu.
Każdy nasz klient otrzymuje dostęp do systemu gratis.

ul. Kilińskiego 20
05-500 Piaseczno
e-mail: biuro@rachunkowe-piaseczno.pl
telefon: 22 750 62 05 lub 505 029 799

Godziny pracy biura:
8 – 17 – od poniedziałku do piątku

Współpraca

213