22 750 62 05 lub 505 029 799
biuro@rachunkowe-piaseczno.pl

Od 1 października sklepy mogą oddawać jedzenie potrzebującym

15
wrz

Od października sklepy będą zwolnione z podatku przy oddawaniu jedzenia potrzebującym. Obecnie podatek przy oddawaniu żywności potrzebującym, w zależności od produktu, wynosi od 5 do 23 proc. jego wartości Największe hipermarkety zapowiadają, że ich gigantyczne nadwyżki nie będą już lądować w śmietnikach, jak dotąd dla właścicieli sklepów bardziej opłacalne było wyrzucenie jedzenia niż przekazanie go na cel charytatywny.

Większość produktów nadających się do spożycia, ale z kończącą się datą ważności będzie przekazywana potrzebującym – zadeklarowała już POHiD (Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji), która zrzesza największe działające w Polsce hipermarkety m.in. Tesco, Carrefour, Auchan czy Biedronka.

POHiD szacuje, że rocznie marnuje się ok. 300 tys. ton dobrej żywności. Czyli czterokrotnie więcej jedzenia niż w całym 2012 r. była w stanie dostarczyć Federacja Polskich Banków Żywności do ok. 1,7 mln biednych osób z całego kraju.

 

źródło: finanse.wp.pl

Poradnik Przedsiębiorcy

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszego Poradnika Przedsiębiorcy. Poradnik został przygotowany w sposób profesjonalny i wyjaśniający podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności.

Dowiedz się więcej

Nasze biuro:

 

System do wystawiania faktur i zarządzania dokumentacją księgową

W trosce o naszych klientów stworzyliśmy specjalny system zarządzania fakturami. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, gdyż posiada intuicyjny interfejs. Pozwala uporządkować i ujednolicić faktury według jednego schematu.
Każdy nasz klient otrzymuje dostęp do systemu gratis.

ul. Kilińskiego 20
05-500 Piaseczno
e-mail: biuro@rachunkowe-piaseczno.pl
telefon: 22 750 62 05 lub 505 029 799

Godziny pracy biura:
8 – 17 – od poniedziałku do piątku

Współpraca

213