22 750 62 05 lub 505 029 799
biuro@rachunkowe-piaseczno.pl

Miasto Warszawa i Giełda Papierów Wartościowych wesprą młode firmy

21
maj

Giełda Papierów Wartościowych, warszawski magistrat i środowisko początkujących przedsiębiorców zrzeszonych w organizacji Aula Polska wspólnie prowadzą starania aby młodzi przedsiębiorcy mieli łatwiejszy dostęp do przestrzeni biurowej, finansowania i doświadczenia starszych biznesmenów.

Artur Kurasiński – twórca organizacji informuje, że inicjatywa  oznacza ogromne wsparcie dla rozpoczynających działalność gospodarczą. Chodzi głównie o spotkania z doświadczonymi biznesmenami, w czasie których będą oni nawiązywać współpracę z młodymi przedsiębiorstwami i dzielić się swoim doświadczeniem w prowadzeniu firmy.

Natomiast Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Adam Maciejewski zapewnia, że wsparcie dla młodych firm będzie duże. Szef GPW wymienił między innymi dostęp do giełdowej infrastruktury, merytoryczne wsparcie jej pracowników oraz dostęp do kapitału inwestorów. Adam Maciejewski zapowiedział także stworzenie rynku finansowania społecznościowego dla młodych firm.

Głos zabrała również Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz wyjaśnia, że samorząd zapewni łatwiejszy dostęp do swojego Centrum Przedsiębiorczości. Obecnie około połowy miejsc w tak zwanym inkubatorze przedsiębiorczości jest jeszcze wolnych. Prezydent stolicy chwali także miejskich urzędników, którzy na wsparcie przedsiębiorczości pozyskali w poprzednich siedmiu latach około 60 milionów złotych. Z pieniędzy tych skorzystało około 3 tysięcy firm.

Porozumienie podpisane 19.05.2014 ma też przyciągnąć najbardziej pomysłowych polskich przedsiębiorców do Warszawy. Współpracę z młodymi firmami zadeklarował także Uniwersytet Warszawski. Stołeczni urzędnicy wliczyli, że małe firmy stanowią 90 procent wszystkich działających w Warszawie przedsiębiorstw.

żródło: bankier.pl

Poradnik Przedsiębiorcy

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszego Poradnika Przedsiębiorcy. Poradnik został przygotowany w sposób profesjonalny i wyjaśniający podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności.

Dowiedz się więcej

Nasze biuro:

 

System do wystawiania faktur i zarządzania dokumentacją księgową

W trosce o naszych klientów stworzyliśmy specjalny system zarządzania fakturami. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, gdyż posiada intuicyjny interfejs. Pozwala uporządkować i ujednolicić faktury według jednego schematu.
Każdy nasz klient otrzymuje dostęp do systemu gratis.

ul. Kilińskiego 20
05-500 Piaseczno
e-mail: biuro@rachunkowe-piaseczno.pl
telefon: 22 750 62 05 lub 505 029 799

Godziny pracy biura:
8 – 17 – od poniedziałku do piątku

Współpraca

213