22 750 62 05 lub 505 029 799
biuro@rachunkowe-piaseczno.pl

Dostęp do danych osobowych z portali internetowych również dla firm i osób fizycznych

22
sie

Prawo do udostępnienia danych z forów internetowych ma (oprócz policji, sądu i prokuratury) też każda osoba fizyczna i firma, która wykaże, że jest to niezbędne dla ochrony dóbr osobistych i dobrego imienia – tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Dotychczas namierzenie osób publikujących w sieci obraźliwe wpisy było często niemożliwe. Administratorzy stron internetowych twierdzili, że tylko organy państwa mogą się domagać takich informacji.

Wyrok oznacza zmianę dotychczasowej praktyki i umożliwia udostępnianie danych na podstawie ustawy o ochronię danych osobowych. W przypadku gdy właściciel portalu odmówi udostępnienia danych – osoba zainteresowana powinnna zwrócić się do GIODO. GIODO na drodze administracyjnej nakaże udostępnić takie dane. Przedsiębiorca prowadzący portal może jednak odwołać się od takiej decyzji do sądu administracyjnego.

 

źródło: wiadomosci.wp.pl

Poradnik Przedsiębiorcy

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszego Poradnika Przedsiębiorcy. Poradnik został przygotowany w sposób profesjonalny i wyjaśniający podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem działalności.

Dowiedz się więcej

Nasze biuro:

 

System do wystawiania faktur i zarządzania dokumentacją księgową

W trosce o naszych klientów stworzyliśmy specjalny system zarządzania fakturami. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, gdyż posiada intuicyjny interfejs. Pozwala uporządkować i ujednolicić faktury według jednego schematu.
Każdy nasz klient otrzymuje dostęp do systemu gratis.

ul. Kilińskiego 20
05-500 Piaseczno
e-mail: biuro@rachunkowe-piaseczno.pl
telefon: 22 750 62 05 lub 505 029 799

Godziny pracy biura:
8 – 17 – od poniedziałku do piątku

Współpraca

213